تبلیغات
موسسه پروفسور حسابی
مقاله علمی ، مقالات علمی ، بانک مقالات علمی ، علمی ، pdf ، بانک مقالات علمی و پژوهشی ، پروفسور حسابی ،  مجموعه مقالات علمی
  مرورگر پیشنهادی

برای مشاهده بهتر سایت موسسه پروفسور حسابی از مرورگرهای Google Chrome Safari و Maxthon استفاده نمایید. برای دانلود آخرین نسخه هر مرورگر بر روی آیکون آن کلیک نمایید.


  سایر زبان ها


  منوی اصلی سایت
منوی کاربری
صفحه اصلی
 انجمن سایت
 اهداف موسسه
تماس با ما
 ارسال ایمیل
سایر راه های ارتباطی
تبادل لینک
 ATOM
 RSS
امکانات سایت
تست آنلاین Html
رمز نگاری Java و Html
نمایش کد رنگ های Html
ساخت آنلاین کد
آمار لحظه به لحظه جهان
خبرگزاری های ایران
روزنامه های ایران
دانشگاه های ایران
سازمان های دولتی ایران
سفارت خانه های خارج در ایران
سفارت خانه های ایران در خارج
سایت های مخابرات ایران
بانک های ایران
اتاق های بازرگانی

  عضویت در خبرنامه

جهت عضویت در خبر نامه سایت و دریافت جدیدترین مقالات ، ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید و روی عضویت کلیک نمایید


  نظرسنجی

" پس از 6 سال از افتتاح سایت موسسه پروفسور حسابی و با دارا بودن نزدیک به 2100 مقاله ، این سایت را چگونه ارزیابی می کنید ؟ "

  آمار

امروز :
زمان : Display Time
تعداد افراد آنلاین : نفر
بازدید امروز : نفر
بازدید دیروز : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
کل بازدید : عدد
آخرین بازید :
آخرین بروز رسانی :
كل مطالب ارسال شده: عدد
تعداد نویسندگان : نفر

  مرجع کدهای جاوا اسکریپ

java ، javascript ، java script ، code java ، کد جاوا ، جاوا ، جاوا اسکریپ ، بهترین کدهای جاوا ، كد جاوا اسكریپ ، code java script ، كد جاوا ، Code java ، دانلود كد جاوا ، نایاب ترین كدهای جاوا ، جدیدترین كدهای جاوا ، كد جاوا اسكریپ جدید ، دانلود كد جاوا اسكریپ جدید ، كد جاوای خفن ، كد جاوای توپ ، بهترین كدهای جاوا ، the best java code، HTML، موسسه پروفسور حسابی

  حمایت از بیماران


خواندنی ها

تر فند :
دانستنی ها :
آخرین ارسال های انجمن


ورود و عضویت در انجمن

انجمن ، انمجمن موسسه پروفسور حسابی ، پروفسور حسابی ، NGO، موسسه پروفسور حسابی

   كوره قوس الكتریكی (EAF)
ارسال شده در: جمعه 9 تیر 1391   نویسنده : پیمان معماریانی   بازدید : مرتبه نظرات ()

سیستم تنظیم كوره قوس الكتریكی (EAF)
سیستم تنظیم كوره قوس الكتریكی بر روی برخی از پارامترهای عملكرد كوره از قبیل انرژی ورودی، مصرف انرژی الكتریكی، مدت زمان برقراری جریان الكتریسیته، میزان مصرف الكترود، تنش وارده بر تجهیزات، تشعشع قوس و پوشش نسوز كوره ، تاثیرگذار است. 

بنابراین سیستم تنظیم باید برای دستیابی به نتایج فرآیند بهینه تطبیق یابد. با این حال، غالبا تجربه نشان داده است كه این امر میسر نیست. سیستم تنظیم از ابتدای راه‌اندازی بدون هیچ‌گونه تغییری باقی می‌ماند و بهینه‌سازی مستمر صورت نمی‌پذیرد. دلیل آن می‌تواند عدم دانش فنی اپراتور یا سیستم‌های محدود باشد.

كف سربارهعلاوه بر بازده بالا از دمش گاز اكسیژن برای واكنش‌هایتصفیه، كف سرباره مهمترین فرآیند در پالایش مذاب است. محافظت از قوس با استفاده ازكف‌سازی سرباره برای انتقال نیروی الكتریكی بالا به فلز بدون آسیب‌رسانی به دیرگدازكوره ضروری است. میزان راندمان انرژی ورودی الكتریكی به روش‌های ورود آن بستگی داردو از 100 درصد برای گرمایش مقاومتی در داخل سرباره تا حدود 36 درصد اگر قوس بهسهولت در كوره بسوزد، تغییر می‌كند كه انرژی به واسطه ورود به اتمسفر و تشعشعآجرهای كوره تلف می‌شود. رفتار كف‌سازی سرباره به تركیب سرباره و تكنولوژی تزریقبستگی دارد


مشعل لوله‌ای مجازی BSE 

شبیه‌سازی مشعل و روش‌های تزریق می‌تواند با استفاده از مشعللوله‌ای مجازی VLB) BSE)انجام شود. مقدمات كوره اساس این شبیه‌سازی برای بهینه‌سازیتزریق مواد هم در مشعل و هم از طریق لوله دمش اكسیژن (lancing) است (برابر با دمشگاز اكسیژن). شبیه‌سازی نشان می‌دهد كه عملكرد VLB با استفاده از تكنیك CFD (الگوریتم دینامیك سیال) محاسبه شده است. 


ذوب قراضه 

نیازهای عملیاتی برای فرآیندهای ذوب همگن و متقارن است. بهدلیل نقاط سرد الكتریكی استفاده از مشعل برای ایجاد انرژی در مناطقی كه قوسالكتریكی به آنجا نمی‌رسد، بسیار حیاتی است. دلایل استفاده از مشعل به شرح زیرهستند: 

* گرم كردن قراضه‌های سرد و حجم بزرگی از كوره 

ذوب قراضه‌های موجود در پایین ترین قسمت كوره 

اكسیژن آزاد free oxygen برای برش قراضه بعد از این كه قراضه برای اكسید شدن به دمای واكنش لازم رسید. 

بامشعلی با شعله كوتاه قسمت‌های موجود در جلوی مشعل گرم می‌شوند اما حرارت به خوبی بهفواصل دور نمی‌رسد. شكل شعله به‌طور انعطاف‌پذیری می‌تواند برای یك فرآیند ذوب سریعتغییر كند. در روش شعله‌ای، جریان‌های گاز مایع و اكسیژن اكثرا به‌صورت استوكیومتریهستند. طی فرآیند دمش اكسیژن (lancing)، جریان اكسیژن متغییر است. 

در مشعلحالت اول، حرارت ورودی برابر با 3 مگاوات و جریان اصلی اكسیژن h/3mN350 است. اگركوره مملو از قراضه سرد باشد این شعله در ابتدای فرآیند ضروری است و تمامی مناطقسرد باید گرم شوند. قراضه سرد به‌طور مستقیم در مقابل مشعل‌ها جای می‌گیرد. به دلیلساختار جعبه مسی بدنه مشعل، شعله به طور مستقیم در جداره جانبی آغاز می‌شود و ازاین رو هیچ نقطه سردی نمی‌تواند در پشت مشعل‌ها شكل بگیرد. با یك شعله ملایم قراضه می‌تواند پیش گرم شود. 

با توجه به پیشرفت فرآیند ذوب، شكل شعله نیز تغییرمی‌كند. اكسیژن ثانویه ورودی زمانی كه اكسیژن اصلی كاهش یافت، افزایش می‌یابد. هدفانتقال گرما از VLB‌ها به سمت مناطق پایین‌تر كوره برای رسیدن به یك راندمان بالاتراست. در مناطق بالاتر كوره به بیش از این درجه حرارت، برای ذوب قراضه نیاز نیست واگر در حالت یك باقی بماند می‌تواند منتج به اتلاف انرژی از طریق گازهای خروجی شوددر این زمان جبهه ذوب قراضه در كوره پایین‌تر است و اكسیژن ثانویه با سرعت بالاتریگرما را در داخل مناطق پایین‌تر بدنه كوره به دنبال جبهه ذوب قراضه، متمركز می‌كند. 

در مرحله آخر از عملكرد مشعل، جریان اصلی اكسیژن افزایش می‌یابد ( حالت مشعل 3). حتی تمركز شعله بیشتر و حرارت در مناطق پایین‌تر افزایش می‌یابددوباره جبهه فولاد مذاب به سمت پایین حركت می‌كند و مشعل‌ها یك راندمان بالای انرژیشیمیایی را ایجاد می‌كنند. سرعت گاز در نازل تقریبا به 350 متر بر ساعت می‌رسد كه با یك فاصله از شارژ نگه داشته می‌شوند. 

در گام نهایی از عملكرد صرف مشعل،گرمای شعله از پایین مشعل به قراضه و سطح حمام مذاب منتقل می‌شود. 


بین فرآیند ذوب و تصفیه 

با افزایشدمای قراضه، دمای لازم برای واكنش آن با اكسیژن فراهم می‌شود. هنگامی كه این امراتفاق می‌افتد به‌منظور تهیه اكسیژن آزاد برای برش قراضه در بخش‌های پایینی وبالایی كوره ، میزان دمش اكسیژن از نازل اصلی، بیشتر از مقدار استوكیومتری ضروریبرای واكنش با گاز مایع افزایش می‌یابد. این نوع از شعله، مشعل + دمش اكسیژن نامیده می‌شود. 


شبیه‌سازی فرآیند تصفیه 

طی فرآیند پالایش مذاب، میزان جریان اكسیژن بین 1300 و h/3mN 2700 امكان‌پذیر است. 

درمثال شبیه‌سازی شده، برای ورود اكسیژن اصلی یك جریان h/3mN 1800 انتخاب شده است. هدف دستیابی به فرآیند كربن‌زدایی سریع و حرارت‌دهی برای رسیدن به دمای بارگیری است. 

فرآیند دمش اكسیژن VBL نیز تحت شرایط كوره شبیه‌سازی شد. 

كربنموجود در سرباره با اكسیژن واكنش نشان می‌دهد كه می‌تواند به این مناطق برسد و CO تشكیل می‌شود. منطقه اطراف جریان اكسیژن مملو از اكسیژن اضافی می‌شود و كربن بهداخل سرباره راه نمی‌یابد. غلظت اكسیژن در این منطقه برابر با 10 تا 15 درصد از كل جریان اكسیژن است، یعنی 85 تا 90 درصد از اكسیژنی كه می‌تواند به منطق واكنش رسیده و با كربن سرباره واكنش كند. 


اندازه‌گیری میزان تصفیه 

میزان بازده تزریق O2 را می‌توان با توجه به غلظت كربنموجود در فلز اندازه‌گیری كرد. میزان اكسیداسیون دیگر عناصر را نمی‌توان به‌طورمستقیم تعیین كرد، اگرچه در حدود 30 درصد از مقدار اكسیژن برای برخی تركیبات (آهن،سیلیسیم، منگنز) به‌كار می‌رود. 

در این آزمون كل اكسیژن ورودی بااكسیداسیون كربن مقایسه شده است. 

در شكل شماره 3 غلظت كربن گرمایی از هر دوكوره به شكل تابعی از زمان دمش نشان داده شده است. میانگین سرعت كربن زدایی با 5/6واحد در هر دقیقه به 2/0 درصد كربن رسیده است. 

كوره قوس الكتریكی (EAF)

در نتیجه می‌توان این‌گونهدریافت كه در ناحیه بین 6/1 درصد كربن تا كمتر از 2/0 درصد كربن، كربن‌زدایی با یكسرعت ثابت انجام می‌شود. مذاب از كوره ‌هایی شارژ شده با قراضه و چدن مذاب كه درآنجا غلظت كربن مورد نظر در حدود 5/0 تا 6/0 درصد برای فولادهای خطوط راه‌آهن است،تخلیه می‌شوند. دركمتر از 2/0 درصد كربن، سرعت كربن زدایی به دلیل وجود میزان كمتریاز كربن، كاهش می‌یابد و همچنین بازده تعیین شده VBL نیز با افت مواجهمی‌شود. 

برای محاسبات، با فرض بر سوختن جزئی C به CO ،به عنوان مهمترینواكنش برای محاسبه بازده حداقل اكسیژن بدون آهن، سیلیسیم و غیره، مورد مطالعه قرارگرفت . 

بازده دمشی2 O احتراقی C = 74 درصد 

به دلیل كربن موجودپایین برای واكنش، بازده كربن اكسیژن دركمتر از 2/0 درصد كربن تا 40 درصد كاهشمی‌یابد و دركمتر از 1/0 درصد كربن، تا 20 درصد افت می‌كند. در این حالت آهن بیشتریذوب می‌شود.© کپی رایت توسط موسسه پروفسور حسابی { بانک مقالات علمی و پژوهشی } ؛
کلیه حقوق مادی و معنوی مربوط و متعلق به این موسسه ، گردآورندگان و نویسندگان مقالات است.
برداشت مقالات تنها با ذکر منبع و درج لینک فعال امکان پذیر است.

شماره مطلب ارسالی : 2121
آدرس لینك مستقیم به این مطلب : www.NGO-Ph.ir/post/2121
دسته بندی : برق ، الكترونیك و مخابرات ،  مقالات علمی ، 
برچسب ها : كوره قوس الكتریكی , EAF , تنظیم كوره قوس الكتریكی , فرآیند ذوب و تصفیه , کوره , کوره ذوب قراضه ,
آخرین مطالب

متن نامه سهامداران پدیده شاندیز به رهبری
خواص اعجاب انگیز فلفل
محدود کردن سیگارهای الکترونیکی
تولید 'ساده' گرافین که آینده وسایل الکترونیکی را منقلب خواهد کرد
متن های زیبا برای تبریک سال نو
سوالات هوش برای افراد باهوش !
هشدار درباره اسپری و حالت دهنده‌های مو
گلچین بهترین شعرها درباره شب یلدا
تاریخچه ای از شب یلدا و گرامیداشت آن
عکس هایی به مناسبت تبریک شب یلدا
SMS ویژه شب یلدا
چرا آخرین شب پاییز شب یلدا نام گرفت ؟
نحوه آرایش پله های تابلو خازن
فرمولهای محاسبه توان خازن
طب سوزنی لیفتینگ صورت جایگزین روشهای جراحی ؟
یائسگی زنان،به تاخیر انداختن و زودرس شدن از دیدگاه طب چینی
ساخت میکروفن با الهام از گوش مگس
ملخ‌ها، چگونه نجات‌بخش میلیون‌ها انسان در تصادفات می‌شوند؟
تولید سوخت از فاضلاب با كمك خورشید
كشف فلزی كه تغییر شكل می دهد


  معرفی سایت

سازمان غیر دولتی موسسه پروفسور حسابی دارای مجوز رسمی از سازمان ملی جوانان بوده و در محدوده فعالیت ملی و با محوریت علمی و پژوهشی مشغول به کار می باشد.

  جستجوگردر این سایت
در كل اینترنت

  موضوعات
دسته بندی مطالب
در مورد این سایت
اهداف موسسه
سازمان های مردم نهاد (NGOs)
مقالات علمی
برق ، الكترونیك و مخابرات
رباتیك و هوش مصنوعی
معرفی سایت
فناوری اطلاعات و کامپیوتر
آموزش هك
ترفند
تجارت الکترونیک
فناوری نانو و نانو ذرات
مهندسی مکانیک
ریاضیات
فیزیک
عمران و شهرسازی
معماری و هنر
نجوم
مدیریت
روانشناسی
فال و طالع بینی
شعر و داستان
وب و وبلاگ نویسی
كدهای جاوا اسكریپ
قالب سایت و وبلاگ
بیوگرافی و زندگینامه
آشنایی با رشته های تحصیلی
کار آفرینی و استخدام
ورزش و تندرستی
پزشکی و بیماریها
آشپزی و شیرینی پزی
معلومات عمومی
متفرقه
دانلود مقالات
دانلود كتاب
نشریات الكترونیك
اخبار موسسه و سازمان ملی جوانان

  لینك دوستان

 انجمن سایت موسسه پروفسور حسابی
 ریاضیات ، الفبای هستی
 وب سایت مهندس معماریانی
 فارسی سازی و طراحی سایت
 طراحی حرفه ای ورد پرس
 ما و جغرافیا در دهکده جهانی
  قلم 19
 wikilink-ویكی لینك
 تبلیغات رایگان
 جدیدترین عکسها
 پایگاه تفریحی نودایکس
 Game & Program
 دانلود پروژه و نرم افزار
 تحصیل در مالزی
 شبكه فیزیك هوپا
 تحصیل در مالزی
 ابزار رایگان وب مسترها
 دانلود کتاب – نودهشتیا
 مجموعه مقالات علوم دامی
 .:: مجله اینترنتی فری تیپ ::.
 تور و خدمات سفر
 مرکز تخصصی موبایل
 کتابخانه مجازی موبایل
 اطلاعات علمی و ارتباطات جهانی
 نشریه حقوق بین الملل پاسارگاد
 دانشنامه بلاگ
 مرجع خبری باشگاه پرسپولیس
 آموزش های رایانه ای
 ارمنستان-ایروان
 وکیل مدافع
  اورمو قیزلاری گویلرین اولدوزلاری

 تبادل لینک

  لینكدونی
· مجله علمی پزشکی یسنا
· همه رقم
· پرشین ویولن
· دایرکتوری تبادل لینک
· شیمیست ایرانی
· فان روز.کام
· راهنمای تجاری تهران
· آبی من
· تبادل لینک
· وب لینک
· نستعلیق آنلاین
· ساخت فلش بنر آنلاین
· چت روم بیراهی
· سئو و بهینه سازی سایت
· تبادل لینك خودكار
· افزایش بازدید
· سرور اختصاصی و مجازی
· نایت اسکین
· درج تبلیغ
· ابزارهای رایگان وب
· تبادل لینک
· فروش کارتون های قدیمی
· تبادل لینک سه طرفه
· آدینه مارت
· اتو لینک
· نیازمندی های آنلاین توکان
· لینک نت
· فروشگاه اینترنتی تک سبد

  ابر برچسب ها
جدیدترین مطالب جالب , دانستنی های روز , دانستنی های قاره ها , سری جدید بهترین دانستنی ها , دانستنی های خورشید , دانستنی های علوم , بهترین كدهای جاوا , پند , كد جاوا اسكریپ جدید , the best java code , Code java , بهترین کدهای جاوا , مطالب جالب علمی , دانستنی های خیلی جالب , دانستنی های حیوانات , مطالب آموزشی جدید , دانستنی های جدید , javascript , دانستنی های خیلی جدید , دانستنی های دانشمندان , جاوا اسکریپ , پند آموز , نایاب ترین كدهای جاوا , كد جاوای توپ , دانستنی های کشور ها , داستانک , دانلود كد جاوا اسكریپ جدید , جاوا , دانستنی های کاربردی , كد جاوا , بهترین و جدیدترین دانستنی های روز , java , دانستنی های کوتاه , دانستنی های جهان , كد جاوای خفن , code java script , مطالب جالب , دانلود كد جاوا , كد جاوا اسكریپ , java script , جدیدترین كدهای جاوا , دانستنی های نجوم , داستان کوتاه , مجموعه بهترین دانستنی ها , داستان پندآموز , دانستنی های روز جهان , دانستنی های اقیانوس ها , دانستنیهای علمی جدید , کد جاوا , دانستنی های جدید و جالب ,


© تمام حقوق این سایت و مطالب آن متعلق به موسسه پروفسور حسابی می باشد و هرگونه کپی برداری تنها با ذکر نام و درج لینک فعال سایت مجاز است.

Copyright © 2006-2016 - by www.NGO-Ph.ir (Administration by Peyman Memariani). All right reserved

طراحی قالب توسط : پیمان معماریانی